Olet tässä: EtusivuSeuran toimintaAjankohtaistaSeuran syyskokous 9.10.2010

Seuran syyskokous pidettiin 9.10.2010 Vantaalla Kuulutko sukuuni -tapahtuman yhteydessä.

300 jasenkok 101009

Puheenjohtaja Jukka Skyttä kertoi sääntöjen muutoksista. Vuosikokous on tästä eteenpäin kerran vuodessa kevättalvella ja jäseneksi voidaan hyväksyä muitakin kuin Skyttä-sukuun kuuluvia henkilöitä - tämä sen takia että seura voi säilyttää verovapaan yleishyödyllisen yhteisön aseman.

Verkkomestari Aarne Reunala esitteli verkkosivuja. Sivujen selkeä jäsentely ja linkkeinä avautuvat Google maps -kartat sekä hauskat videot saivat kiitosta. Oltiin tyytyväisiä, että Google hakukone löytää sivut vihdoinkin.

Sukuhaarojen kuulumisten jälkeen keskusteltiin seuran 30-vuotisjuhlavuoden 2011 toteutuksesta. Keskustelussa ja kahvilla päällimmäiseksi jäi ajatus Viron matkasta. Matkaan ei tarvita viisumia, laivalla voidaan kokoustaa ja Virossa vierailla kiinnostavissa Skyttä -kohteissa. Hallitus jatkaa valmisteluja ja lisää tietoa välitetään jäsenistölle alkuvuodesta 2011.

(9.10.2010)

Joomla Template: from JoomlaShack