Olet tässä: EtusivuSeuran toimintaAjankohtaistaSeuran hallitus jatkaa 2010

 

Vuosikokous 18.10.2009 valitsi seuran hallituksen jatkamaan edelleen vuonna 2010.

Hallituksen puheenjohtajana on Jukka Skyttä (Joutselän sukuhaara), varapuheenjohtajana Martti Skyttä (Säiniön sukuhaara), rahastonhoitajana Tapani Skyttä (Säiniön sukuhaara) sekä muina jäseninä Kaarina Palenius (Oravalan sukuhaara), Antti Pekarila (Sairalan sukuhaara), Aarne Reunala (Karhulan sukuhaara) ja Leena Taimela-Helenius (Säiniön sukuhaara).

Seuran sihteerinä on Hanna Luolaja (Sairalan sukuhaara).

Hallitus kerää sukuhaaroittain aineistoa tulevia julkaisuja sekä verkkosivuja varten, valmistelee historiikkia sukuseuran 30-vuotiskokoukseen marraskuussa 2011, päivittää verkkosivustoa sekä suunnittelee sukuretkiä Karjalaan.

Seuraava mahdollinen retki on 29.7-1.8.2010 Sukuseurojen keskusliiton järjestämän "Suvut kohtaavat Karjalassa"  tapahtuman yhteydessä. Vuodeksi 2011 suunnitellaan seuran omaa kotiseutumatkaa osana 30-vuotisjuhlavuoden ohjelmaa.

Varapuheenjohtaja Martti Skyttä pitää sukutauluja ajan tasalla ja antaa niistä tietoja suvun jäsenille.

070506skytthall 04b

Kuvassa vasemmalta Aarne Reunala, Antti Pekarila, Leena Taimela-Helenius, Jukka Skyttä, Martti Skyttä ja Tapani Skyttä. Kuvasta puuttuu Kaarina Palenius.

(26.11.2009)


Joomla Templates: from JoomlaShack